موتور پاکشتی دیو – موتور پاکشتی سوزوکی – موتور یاماها پاکشتی

0

موتور پاکشتی دیو – موتور پاکشتی سوزوکی – موتور یاماها پاکشتی

 

این دوچرخه های موتور دار که به آن اسکوتر یا اصطلاحا موتور پاکشتی گفته میشود یکی از متداول ترین وسایل نقلیه موتوری میباشد که یک دهه است که در ایران طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این موتور بیشتر در کشورهای آسیای شرقی مانند کره و چین و ژاپن استفاده می شود. به دلیل حجم محدود موتور و پایین بودن سرعت آن و حفظ تعادل اسان مانند دوچرخه مورد استقبال بسیار از اقشار جامعه از جمله خانمها و محصلین قرار گرفت.

 به این موتورها ، پاکشتی گفته میشود به این دلیل که اوایل ورود آن به ایران این موتورها را از کشتی پیاده کرده و همانجا به مشتریان فروخته می شد و از آن پس به نام پاکشتی در ایران معروف شد.

کیفیت قطعات و لوازم این موتورها بسیار عالی بوده و دارای عمر مفید طولانی میباشد و مدل های ژاپنی آن بسیار بهتر از مدلهای ایرانی است.

پاکشتی دیو

آپشن های موتور پاکشتی چه چیزهایی است ؟

موتورهای پاکشتی دارای امکانات و تنوع زیادی می باشد از قبیل :
آمپر دیجیتال ، دزدگیر ، جک برقی یا ساده ، قفل جک ، سوئیچ بلند یا کوتاه ، دارای استارت و هندل ، قفل گیربکس ، ریموت صندوق و…

 

چند شرکت تولید پاکشتی در دنیا وجود دارد ؟

در دنیا ۶ شرکت موتور سازی ، موتور پاکشتی یا اصطلاحا اسکوتر را تولید میکنند که ۴ تا از آنها در ژاپن و دوتای دیگر در آمریکا میباشد. بیشترین محبوبیت را موتورهای ژاپنی با نامهای هوندا ، یاماها و سوزوکی دارند.
*: تمامی مارک های فوق ساخت کشور ژاپن میباشد و تفاوتی ندارد ولی هوندا بازار بهتری دارد و مشتریان این موتور بیشتر از بقیه است.
*: محبوب ترین موتورهای پاکشتی در ایران به ترتیب هوندا ، یاماها و در نهایت سوزوکی می باشد.

 

آیا سوار شدن موتور پاکشتی نیاز به گواهینامه دارد ؟

موتور پاکشتی یک نوع دوچرخه موتور دار است و نیاز به گواهینامه رانندگی ندارد. با خیالی آسوده می توانید در سطح شهر تردد نمایید. لازم به ذکر است کلاه ایمنی برای تمامی وسایل نقلیه الزامی است.
*: یکی از علل استقبال بی نظیر از این نوع موتور ، عدم نیاز به گواهینامه می باشد.

 

آیا موتور پاکشتی ۲زمانه و ۴زمانه موجود است ؟

موتورهای پاکشتی هم ۲ زمانه دارد و هم ۴ زمانه . بستگی به مارک و مدل موتور ، زمان پرشدن سیلندر و احتراق سوخت نیز تفاوت می کند. در هر صورت هرکدام مزایای خاص خودش را دارد.
در مدل دو زمانه بنزین و روغن با یکدیگر ترکیب شده و در سیلندر ، حین احتراق می سوزند ولی در مدل چهار زمانه روغن به صورت جدا بر روی حلقه پیستون وارد شده و باعث روغن کاری پیستون می شود.

 

قطعات و لوازم کدام مدل از پاکشتی راحت تر قابل خرید است ؟

مهمترین دغدغه در زمان خرید این موتورها قطعات یدکی میباشد. خوشبختانه قطعات یدکی انواع مدلهای این موتور در اکثر شهرهای ایران به وفور یافت می شود. بهترین و روی بورس ترین موتور پاکشتی هوندا میباشد که دو مدل جوگ و دیو دارد. قطعات و لوازم مصرفی این دو مدل از تمامی مارکهای دیگر مانند یاماها و سوزوکی بهتر و ارزانتر یافت می شود.

 

برای استفاده از موتور پاکشتی باید با پلاک تردد کنیم ؟

استفاده از موتور پاکشتی بدون پلاک در تمامی معابر شهری آزاد میباشد و نیازی به اخذ پلاک ندارد. به دلیل حجم پایین موتور و سرعت محدود این وسیله به عنوان اسکوتر و دوچرخه به حساب می آید.

 

[static_block_content id=”38″]

 

[static_block_content id=”36″]

موتور پاکشتی در بندر گناوه, پاکشتی تهران, تعمیر موتور پاکشتی, فروش موتور پاکشتی در تهران, خرید موتور پاکشتی در تهران, موتور پاکشتی تهران, پاکشتی جدید, پاکشتی جوگ, پاکشتی یاماها جوگ, موتور پاکشتی جدید, فروش پاکشتی جوگ, موتور پاکشتی جوگ, پاکشتی چهار زمانه, موتور پاکشتی چیست, موتور پاکشتی چهار زمانه, خرید موتور پاکشتی نو, راهنمای خرید پاکشتی, خریدار موتور پاکشتی, خصوصیات موتور پاکشتی, خرید موتورسیکلت پاکشتی, خرید پاکشتی شیراز, خرید موتور پاکشتی در شیراز, راهنمای خرید موتور پاکشتی, فروش موتور پاکشتی در بندرعباس, فروش موتور گازی پاکشتی, فروش موتور پاکشتی کارکرده, فروش موتور پاکشتی هوندا, فروش موتور پاکشتی هندا, پاکشتی دست دوم, پاکشتی دو زمانه, پاکشتی در گناوه, پاکشتی دیو ۴ زمانه, پاکشتی دیو هوندا, پاکشتی هوندا دیو, پاکشتی هندا dio, پاکشتی گناوه, موتور پاکشتی گناوه, موتور پاکشتی بندرگناوه, خرید موتور پاکشتی بندرگناوه, موتور پاکشتی ۵۰cc, خرید موتور پاکشتی, فروش موتور پاکشتی, فروش پاکشتی درتهران, فروش پاکشتی صفر, قطعات موتور پاکشتی, فروش قطعات پاکشتی, قطعات فروش موتور پاکشتی, فروش قطعات موتور های پاکشتی, لوازم پاکشتی, لوازم یدکی پاکشتی, لوازم موتور پاکشتی, موتور پاکشتی, موتور هوندا پاکشتی, فروش پاکشتی, خرید پاکشتی, پاکشتی ارزان, وارد کننده پاکشتی, پاکشتی تمیز

نظرات بسته اند

فروش موتور